- Podrobnosti
- Napísal: Kaťa
- Kategória: Cesty
- Návštevy: 70
Ježiško máva na Vianoce väčšinou dobré nápady a jeden mal aj tento rok, keď daroval mamine „all-inclusive“ výlet do Lisabonu síce bez bazéna a wellnessu, ale zato so skúsenými sprievodcami a garanciou nachodenia aspoň 10 km denne.
Piatok na obed nás náš skúsený osobný šofér Matúš odviezol na viedenské letisko, navoňali sme sa v duty-free, zjedli burger a po 3 hodinách v lietadle sme vystúpili v Lisabone. Keďže kým sme prišli na ubytko sa už začalo stmievať, tak sme sa iba pomotali po okolí, obzreli si obchodíky s keramikou a pohľadali si večeru.
- Podrobnosti
- Napísal: cengo
- Kategória: Cesty
- Návštevy: 83
Zvažovali sme ešte konco-sezónnu lyžovačku v Ischgli alebo na ľadovci, ale cena skipasov spojená s vystúpením Christiny Aguilleira spôsobila, že sme na poslednú chvíľu zmenili názor, kúpili letenky, zarezervovali ubytko, v požičovni auto a vyrazili do Kalábrie.
Vo štvrtok poobede sme sa s Fidjiho taxislužbou dostavili na Bratislavské letisko a podvečer sme už boli v Lamezia Therme.
- Podrobnosti
- Napísal: cengo
- Kategória: Cesty
- Návštevy: 610
Plány ísť do večného mesta sme mali už dávnejšie, ale až tento Jubilejný rok, keď do Ríma prúdia pútnici z celého sveta sme sa konečne odhodlali. Zobrali sme so sebou krstniatko Edi.
Matúš nás hodil na letisko do Viedne zavčas rána, absolvovali sme štandarndné voňavkovanie v duty free, kávičku a hor sa do lietadla.
- Podrobnosti
- Napísal: Kaťa
- Kategória: Cesty
- Návštevy: 484
Po minuloročnom výlete do Indie a Nepálu sa začali diskusie, čo s tohtoročnou dovolenkou a pre zmenu padol výber na Latinskú Ameriku. Peťo hľadal parťákov na výlet do Ekvádoru a ja som za každú srandu, tak som sa pridala.
- Podrobnosti
- Napísal: Kaťa
- Kategória: Cesty
- Návštevy: 1213
Tento rok sme sa vybrali s kamoškou Radkou na cesty a zavialo nás až do ďalekej Indie. Hneď zrána sme mali stresy nakoľko lietadlo do Mníchova nám meškalo, no tam sme mali len 2 hodiny na prestup. Našťastie sme všetko stihli a stresy ostatných, že 2 hodiny sú málo sa nevyplnili, no väčšie obavy sme mali o tašky. Po príchode nás už čakali SMS-ky od maminiek, že v Dillí sú záplavy a hneď nám to potvrdili aj domáci. K tomu sme sa dozvedeli, že tak akurát prebieha aj nejaký flautový festival a aj protest farmárov, takže mesto je plné, ťažko prechodné a polka pamiatok je zatvorená. Pomenili sme preto rýchlo plány a rozhodli sa ísť najprv do Agry.
Tri a pol hodinová cesta do Agry bola silný zážitok, nielen kvôli nezvyku na jazdenie po druhej strane cesty, ale aj kvôli tomu, že človek normálne nie je zvyknutý na ich divoký štýl jazdy pomedzi kravy prechádzajúce sa po ceste. O asi 8 ráno sme prišli do Agry na hotel (cca 28 hodinách na cestách), kde sme sa tešili, že sa aspoň trocha prespíme a poobede môžeme ísť do mesta.
Ako prvú sme navštívili pevnosť Agra Fort, ktorá ma prekvapila najmä farbou – červený kameň sa opakoval hlavne v Rajasthane a nie len v pamiatkach, ale aj celkovo v meste alebo aj občas vo forme piesku popri ceste.
Strana 1 z 6